Späť

Ako vytvoriť vlastné zvonenie pre iPhone

Na internete alebo v AppStore nájdete množstvo služieb, ktoré umožňujú vytvoriť a zmeniť zvonenia na iOS zariadeniach, no takmer všetky požadujú finančnú odozvu. Prečo platiť za niečo, čo si dokážete bez problémov a hlavne zdarma vytvoriť aj sami ? Postupujte podľa nasledujúceho návodu a naučte sa vytvárať svoje vlastné zvonenia len za pomoci aplikácie iTunes. Návod je rovnaký v systéme OSX, ako aj vo Windowse.

 1. Otvorte iTunes
 2. V hudobnej knižnici vyberte skladbu, ktorú chcete použiť ako zvonenie.
 3. Pravým tlačidlom kliknite na na skladbu a zvoľte položku “Informácie”. Otvorí sa nové okno a vyberte kategóriu “Možnosti”.
 4. Okno je možné vidieť na obrázku nižšie. Všimnite si položky “Čas začiatku” a “Čas zastavenia”. Zaškrtnite obe a nastavte hodnoty podľa seba. Zvonenie musí mať dĺžku 30 sekúnd
 5. Kliknite na tlačidlo “Potvrdiť” a znovu pravým na rovnakú skladbu, no zvoľte “Vytvoriť verziu pre AAC”.
 6. Nájdite novú skladbu s dĺžkou 30 sekúnd, kliknite pravým tlačidlom a kliknite na “Otvoriť vo Finder” (používatelia windows budú mať podobnú možnosť pre windows explorer/prieskumník).
 7. Prepíšte príponu súboru z “.m4a” na príponu “.m4r” a uložte.
 8. zvonenie pre iphonr
 9. Vráťte sa do iTunes a vymažte vytvorenú 30 sekundovú skladbu, no zvoľte ponechať súbor.
 10. Znova otvorte skladbu, ktorej ste zmenili príponu v iTunes. Všimnite si, že sa automaticky pridala do “Zvuky”, teda zvonení.
 11. Synchronizujte iPhone (nezabudnite zaškrtnúť zvuky!).
 12. V nastavenia na iPhone vyberte ponuku Zvuky a zvoľte nahranú skladbu.

Tento proces vytvárania zvonení si rýchlo osvojíte a druhý krát to bude trvať podstatne rýchlejšie. Nezabudnite na dôležitú vec, a to synchronizovať zvonenia s iPhone.

Užite si svoje novo vytvorené zvonenia!

Páči sa Vám tento návod?

Diskusia
Kvíz

Aký iPhone používate?

Počet hlasov: 6476

iPhonemania.sk