Späť

Prečo Mac?

Každý Mac bol, je a aj bude vždy navrhnutý tak, aby sa používal čo najpohodlnejšie. Všetko spolu nádherne kooperuje vďaka tomu, že software a aj hardware  sú z jednej spoločnej kuchyne a tou je APPLE. Jednoduchosť je pre Mac prioritou a preto pripojenie na internet pomocou wifi, organizovanie fotiek, robenie domácich videií, videochat s priateľmi alebo obchodnými partnermi je absolútne easy. 

Funguje aj so systémom Windows:

Ak ste zvyknutý používať programy od Microsoftu, ako napriklad Word, Excel, Power Point, nemusíte sa báť. Mac je plne kompatibilný s týmito programami, ako aj so systémom Windows ktorý sa dá do Macu nainštalovať.Táto kompatibilita zahŕňa zdieľanie dokumentov s osobami, ktoré používajú PC, tlač na kancelárskej alebo školskej tlačiarni a fungovanie v sietiach Windows. 

Hardware a software spolupracujú spolu:

Apple vyrába Mac, software, ktorý sa s ním dodáva, aj operačný systém, ktorý umožňuje prácu softwaru. Vďaka tomu sú možné funkcie ako bezdrôtová myš Magic Mouse. OS Lion podporuje gestá Multi_touch, takže zobrazenie môžete posúvať jedným prstom alebo kĺzať dvoma prstami a iné možnosti.

Pripojenie na WI-FI behom sekundy:

Mac má zabudovanú technológiu Wi-Fi2 a môže sa pripájať do bezdrôtových sietí (dokonca i sietí Windows). Pár kliknutí a je to tam. Netreba nič konfigurovať ani nastavovať. Mac to spraví za vás.

Filmy, fotky, hudba:

Vdaka balíku iLife, ktorý obsahuje každý Mac môžete začať robiť skvelé veci s aplikáciou iPhoto, iMovie a GarageBand.

iPhoto obsahuje funkciu rozpoznania tvárí, pomocou ktorej môžete usporiadať celú knižnicu fotiek podľa ľudí na snímkach. Ak potrebujete vyhľadať konkrétnu fotku priateľa, máte ju v okamihu.

V iMovie dáte za pár minút dohromady skvelý film a výsledok potom profesionálne upravíte. Na pridanie animovaných titulkov v hollywoodskej kvalite alebo stabilizovanie roztrasených záberov na videu stačí pár kliknutí.

Mac vás môže naučiť, ako hrať na gitare alebo na klavíri. Otvorte program GarageBand a hneď objavte základné lekcie hrania.

Bezpečnosť a spoľahlivosť:

Zabudované funkcie ochrany v Macu vás ochránia pred vírusmi a škodlivým softvérom bez toho, aby vás neustále rušili výstrahy zabezpečenia.Každý Mac je už od rozbalenia chránený, takže sním môžte ihned začať pracovať bez obáv.

Súbory sťahované z internetu, ktoré by mohli byť potencionálnou hrozbou, operačný systém ihneď rozpozná, upozorní a zobrazí výstrahu.

Ak sa objaví možná bezpečnostná hrozba, Apple rýchlo reaguje a poskytuje aktualizácie softvéru a vylepšenia zabezpečenia, ktoré možno automaticky stiahnuť a nainštalovať jediným kliknutím.

Najpokročilejšie technológie už v základe:

Výkonná grafika NVIDIA oživuje najnovšie 3D hry. Dvojjadrové procesory Intel sú štandardom v každom Macu, takže aplikácie pracujú veľmi rýchlo. K tomu kamera iSight, bezdrôtová technológia Bluetooth a mnoho ďalších zabudovaných funkcií.

Inovácie v MacBooku prinášajú funkcie, ktoré by ste nečakali. Napríklad napájací adaptér s magnetickým pripojením (namiesto fyzického), ktoré sa hladko odpojí, ak sa niekto, napríklad potkne o napájací kábel. Alebo zabudovaná batéria, ktorá vydrží až 10 hodín na jediné nabitie a môže sa dobiť až 1 000-krát.

Každý Mac sa dodáva s operačným systémom Mac OSX Lion, ktorý je špeciálne vytvorený pre pokročilú technológiu vo vnútri. Vďaka tomuto systému, vytvorenému na superstabilnom základe platformy UNIX a navrhnutému na jednoduché a intuitívne používanie, je Mac inovatívny, skvele zabezpečený, kompatibilný a jednoducho sa používa.

Mac = Eco Mac

Apple má zodpovedný prístup k životnému prostrediu. Preto je Mac energeticky úsporný, neobsahuje viaceré toxíny a vyznačuje sa vysokou mierou recyklovateľnosti.

Všetky displeje na Macoch sú vyrobené bez použitia ortuti a arzénu. Interné komponenty neobsahujú polyvinylchlorid (PVC) ani brómované retardanty horenia (BFR).

Keď Mac dosiahne koniec svojej dlhej životnosti, materiály, z ktorých je počítač zostavený, ho robia veľmi žiadaným na recykláciu.

Páči sa Vám tento článok?

Rýchla pomoc

Telefón: [+421] 902 067 183
E-mail: ienjoy@ienjoy.eu

iPhonemania.sk