Späť

Tipy & triky

Do rubriky Tipy & triky vám budeme pravidelne prinášať informácie, ktoré vám umožnia vykonávať každodenné úlohy výnimočným spôsobom. 

Jednoduché návody na používanie, ovládanie, nastavovanie, fotografovanie, písanie a mnoho iných.

Možnosti a funkcie iOS zariadení môžu byť skutočnou zábavou, ktorá vám naozaj uľahčí život.

Nižšie si môžete prezrieť príspevky, ktoré sme pre vás pripravili v spoluprácii s iphonemania.sk

Ako preniesť kontakty z Androidu do iPhone

Ak rozmýšľate o prechode z platformy Android na systém iOS, jedným zo základných a najdôležitejších údajov, ktoré budete potrebovať preniesť, sú telefónne kontakty. Existuje viacero spôsobov, od manuálneho prepisovania, ktoré je samozrejme neprípustné, až po synchronizáciu google účtu. My sme pre vás vybrali spôsob, ktorý leží niekde uprostred a spočíva v prenose vCard súboru medzi oboma zariadeniami. Dôvod, prečo sme zvolili tento postup je veľmi jednotuchý. Niektorí užívatelia na svojom Androide nepoužívajú synchronizáciu s Google a exportovaním spomínaného súboru si ďalej môžete zálohovať všetky kontakty na bezpečné miesto.

Ako vytvoriť vlastné zvonenie pre iPhone

Návod ako vytvoriť vlastné zvonenie pre iPhone za menej ako 2 minúty...

Ako rýchlo orezať fotografiu na iPhone

V súčastnosti iOS 5 ponúka 2 možnosti, ako orezať fotografie na požadovanú veľkosť. Pomocou úpravy fotografie priamo zo zabudovanej iOS aplikácie alebo využítím finty so screenshotom. Ak uprednostňujete rýchlosť, pred rozlíšením, s výhodou využite druhú možnosť.

Ako nastaviť klávesovú skratku pre e-mail, telefónne číslo alebo často používanú frázu

iPhone ako aj samotný systém iOS je skutočne veľmi jednoduchý a užívateľsky prívetivý. Prečo však nevyužívať všetky jeho funkcie a ešte viac si zjednodušiť a zrýchliť prácu s textom ? Tento návod Vám v rýchlosti ukáže, ako nastaviť klávesovú skratku pre email, telefónne číslo alebo často používanú frázu.

Ako zdieľať polohu pomocou e-mailu, správy alebo cez twitter.

Ak ste niekedy hľadali možnosť zdieľania aktuálnej alebo inej polohy pomocou aplikácie Mapy, ste na správnom mieste. Táto možnosť je veľmi efektívna, ak priatelia a známi potrebujú vedieť Vašu aktuálnu polohu alebo nasmerovať  na požadované miesto. Otvorte aplikáciu Mapy. Vyhľadajte požadovanú polohu alebo nechajte, aby Vás aplikácia lokalizovala. Stlačte “špendlík” s červenou hlavičkou. Zobrazil sa názov s názvom miesta a s modrou šípkou na pravej strane. Stlačte túto šípku. Zobrazí sa nový pohľad s tlačidlom [...]

3 tipy pre fotografovanie s iPhone

Kamera v telefóne ? V minulosti nereálne, dnes takmer na každom kroku. Veľký boom malých a lacných kompaktov sa spomalil s príchodom lepších čipov do mobilných telefónov a ľudia ich čoraz viac využívajú na každodenné fotenie. Samozrejme potreby náročných zatiaľ uspokoja len digitálne zdkadlovky. Na druhú stranu, telefón máme stále pri sebe a pomocou mobilného internetu môžeme zdieľať takmer okamžite svoje momentky zo života.

5 trikov s klávesnicou, o ktorých by ste mali vedieť.

Ak ste si len nedávno zadovážili iPhone/iPad/iPod touch a ste nový v rodine Apple zariadení, pravdepodobne ešte nevužívate funkcionalitu klávesnice naplno. Práve pre Vás je tu niekoľko tipov, ako zvíšiť produktivitu.

iphone recovery mode

Ako na restore iPhone, iPad alebo iPod touch cez "Device Firmware Update" (DFU mode)

Jednoduchý návod ako urobiť restore iPhonu, iPadu alebo iPodu touch cez Device Firmware Update (DFU mode).
Diskusia
Rýchla pomoc

Telefón: [+421] 902 067 183
E-mail: ienjoy@ienjoy.eu

iPhonemania.sk